Kask jeździecki Cavalleria Toscana.

  Niezbędnym elementem stroju jeździeckiego jest dobrze dopasowany, atestowany kask, który ochroni głowę jeźdźca podczas upadku. Kask należy wymieniać co kilka lat (polecane co 2-3 lata), a już na pewno po silnym uderzeniu, nawet jeśli nie jest pozornie uszkodzony. Czytaj dalej...

  Bardzo ważne jest dopasowanie kasku do głowy jeźdźca. Kask nie powinien opadać na oczy, nawet jeśli mocno  machniemy głową do przodu, nie powinien też cisnąć w żadnym miejscu, a szczególnie na skroniach, bo spowoduje to po pewnym czasie ból głowy. I oczywiście jeździec powinien dobrze się w nim czuć, tak jak w każdym elemencie stroju jeździeckiego. Nie każdy kask pasuje na każdą głowę, tak jak nie każdy model spodni na każdego jeźdźca.
  Kask CT 
jest wykonany przez włoskiego producenta kasków firmę Kask, który od lat produkuje kaski do różnych dyscyplin sportowych - kolarstwa, narciarstwa, jeździectwa. Wieloletnie i różnorodne  doświadczenie tej firmy, oraz design według projektu stylistów Cavalleria Toscana czynią z tego kasku prawdziwe arcydzieło.                                    
  Warstwa zewnętrzna jest wykonana z niezwykle odpornego na uderzenia materiału ABS, który jest całkowicie nieszkodliwy dla człowieka. Znajdziemy go także w zabawkach dla dzieci czy obudowach agd, a także w przemyśle motoryzacyjnym. Pokryta jest trwałym, elastycznym, łatwym do zmywania materiałem jerseyowym.
  Warstwa wypełniająca to 100% wełny merino, Jest to najbardziej ceniony gatunek wełny uzyskiwany z owiec merynosów, niezwykle delikatny, miękki i oddychający, tym samym o właściwościach termoregulacyjnych i antybakteryjnych. Warstwa ta spełnia całkowicie założenia marki Cavalleria Toscana o funkcjonalności materiałów użytych do jej produkcji.
  Warstwa wewnętrzna to styropian, dla zapewnienia całkowitej ochrony głowy o 3. poziomach gęstości. Dzięki zastosowaniu Fit-System, samoadaptacyjnemu systemowi, kask po pewnym czasie idealnie dopasowuje się do głowy jeźdźca, zapewniając maksimum komfortu podczas jazdy konnej.
  Pasek pod brodą wykonany jest z ekoskóry i nie powoduje podrażnień skóry jeźdźca spoconej podczas treningu.
  Nad daszkiem kasku znajduje się lekko lśniący napis Cavalleria Toscana, a nad nim duże logo CT.
  Posiadamy w ofercie kaski z daszkiem standardowym, a także specjalnie dla wymagających amazonek z daszkiem powiększonym. Nie tylko lepiej chroni oczy przed słońcem, ale też swą stylistyką nawiązuje do nakryć głowy amazonek sprzed II wojny światowej, gdy sport jeździecki był sportem bardzo elitarnym i wyjątkowo eleganckim.
  Kask Cavalleria Toscana występuje w kilku kolorach. Najbardziej popularny jest kask w kolorze czarnym i granatowym, gdyż pasuje do różnych kolorów fraka jeździeckiego.
Filtry
2093PLN 3489PLN