Czaprak dla konia Cavalleria Toscana. Potnik pod siodło.
 
  Czaprak, inaczej potnik, służy do wchłaniania potu, który w czasie treningu jeździeckiego jest wydzielany przez organizm konia. Czapraki najwyższej jakości są podszyte materiałami absorbującymi pot. Niektóre modele są w całości wykonane z materiałów technicznych najnowszych generacji, które niezwłocznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Czytaj dalej...

  Czapraki najlepiej prać w pralce w 30 st.C, w delikatnym środku piorącym, bez używania płynu do płukania. Zawsze powinny być dokładnie wypłukane, by nie powodowały podrażnień.
  Czaprak pierzemy nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu końskiego potu, który potnik wchłonął. Pot połączony z brudem może powodować dyskomfort (pieczenie, zmiany alergiczne), a nawet otarcia. Koński pot uszkadza też skórę siodła i dlatego nie należy przykrywać siodeł czaprakami już użytymi podczas treningu.
  Czaprak będzie dłużej służył, gdy nie będziemy dopuszczać do jego silnego zabrudzenia. 
Różne rodzaje dyscyplin jeździeckich wymagają różnych modeli siodła , a czapraki muszą być do nich dostosowane.
  Dwa najważniejsze rodzaje to: DL czyli czaprak ujeżdżeniowy oraz VS czyli czaprak wszechstronny o profilu skokowym. Literka P natomiast oznacza czaprak dla kucyka (pony) o profilu skokowym, a PD dla kucyka o profilu ujeżdżeniowym.
Filtry
549PLN 859PLN