O firmie

cavalleriatoscana

Cavalleria Toscana to marka, która w unikalny sposób łączy jeździecki styl z nowoczesną technologią. Projektowana we Włoszech jest esencją włoskiego szyku. Klasyczne złote proporcje, śródziemnomorska lekkość bytu i perfekcyjne wykonanie czynią z niej niekwestionowaną królową jeździeckiego designu. Jeśli do tego dodamy najwyższej jakości materiały, z których jest wykonana, otrzymujemy produkt marzeń każdego jeźdźca.

Na pierwszym planie projektanci CT stawiają komfort treningu. Techniczne materiały są nieprzemakalne, oddychające i szybkoschnące. Większość ma właściwości antybakteryjne i anty-UV, a elastyczność  materiałów, z których są wykonane bryczesy, stała się już legendarna. Specjalnie tkane wełny z odpowiednimi domieszkami używane są do produkcji swetrów i kurtek tak, by można je było używać w ekstremalnych warunkach stajennych.

Nie mniej ważnym elementem jest praca nad designem CT. Tu włączają się włoscy specjaliści od kroju, który jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. To Cavalleria Toscana wyznacza trendy w modzie jeździeckiej i jest najczęściej kopiowaną marką w tym środowisku.