Męski strój do jazdy konnej Cavalleria Toscana. Odzież jeździecka dla panów.

 

  Włoska marka odzieży jeździeckiej Cavalleria Toscana oferuje szeroki wybór profesjonalnych ubrań do jazdy konnej dla Panów. Zostały one stworzone z myślą o osobach uprawiających tę dyscyplinę sportu tak amatorsko, jak i zawodowo. Dzięki naszemu doświadczeniu w branży jeździeckiej bez problemu skompletują Państwo wygodny i modny strój jeździecki Cavalleria Toscana. Czytaj dalej... 

Po pierwsze: bryczesy.

  Oferujemy spodnie do jazdy konnej dla Panów renomowanej włoskiej marki jeździeckiej Cavalleria Toscana w różnych modelach i kolorach. Wszystkie zostały wykonane z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Są to materiały przede wszystkim oddychające, czyli odprowadzające wilgoć powstałą podczas wysiłku na zewnątrz i przeciwwiatrowe, czyli chroniące rozgrzane mięśnie przed wychładzającym działaniem wiatru. Muszą być też bardzo elastyczne, ponieważ bryczesy powinny przylegać do ciała. Nogawki spodni jeździeckich tej firmy wykończone są niezwykle elastycznym materiałem, który ułatwia ich wkładanie i  nie uwiera jeźdźca nawet w bardzo dopasowanych butach. Bryczesy (w zależności od konkurencji, którą uprawiamy) mogą posiadać pełny lej lub lej kolanowy, tzw. półlej. Lej znajduje się na tej części spodni, która przylega do siodła. W spodniach przeznaczonych do konkurencji ujeżdżenia, gdzie cały czas należy siedzieć w siodle w tzw. pełnym siadzie, stosuje się pełny lej, który znajduje się na pośladkach, potem ciągnie się przez wewnętrzną część uda, kolana i łydki, i chowa się pod czapsem. W konkurencji skoków przez przeszkody jeździec pokonuje parkur w większości w półsiadzie, więc w takich bryczesach lej potrzebny jest tylko na wewnętrznej stronie kolan. Wbrew powszechnemu mniemaniu jeździec nie trzyma się na koniu dzięki przyciśnięciu kolan do siodła, ale dzięki wypracowanej podczas treningu równowadze i poddaniu się ruchowi konia. Lej w spodniach do jazdy konnej tej marki to nowoczesny tzw. grip silikonowy, wzorem nawiązujący do logo Cavalleria Toscana lub najnowszej kolekcji tej firmy -  Revolution.

Po drugie: techniczne koszulki, softshelle, bluzy, kamizelki i kurtki

   Powinny być one oddychające, przeciwwiatrowe i przeciwdeszczowe. Cavalleria Toscana proponuje ubrania także z tkanin antybakteryjnych i anty-UV. Latem, przy treningach w wysokich temperaturach, okazuje się to doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym skupienie się na pracy z koniem. Wszystkie kolekcje tej znanej już na całym świecie marki jeździeckiej uwzględniają najnowsze tendencje mody, a ich ubrania z materiałów o wysokich parametrach technicznych  mogą być używane w innych sportach oraz wypadach weekendowych,  nie związanych z jeździectwem.   


Po trzecie: fraki

  Jeźdźcy, którzy swą przygodę z końmi traktują poważnie i uczestniczą w zawodach jeździeckich oraz jeźdźcy zawodowi każdej konkurencji mogą w Salonie Koński Świat zaopatrzyć się we fraki Cavalleria Toscana, znane ze swej niezwykłej jakości i trwałości. Odpowiednio prane (max 30 st.C, bez płynu do płukania tkanin) oraz pozostawione do wyschnięcia na wieszaku długo zachowują kolor, nie deformują się i nie kurczą. Ich wyjątkową zaletą jest elastyczność materiału. Fraki Cavalleria Toscana nie ograniczają w żadnym stopniu ruchów jeźdźca, są jak druga, oddychająca skóra, a zawodnicy świetnie wyglądają  w nich na zdjęciach. Możemy zaproponować Państwu szeroki wybór kolorów, od bardzo tradycyjnych granatu, czerni i czerwieni aż po kolory kolekcyjne danego sezonu (błękity, bordo, beże czy szarości). Ta włoska marka specjalną wagę przywiązuje do kroju szytych przez siebie ubrań jeździeckich tak, by różnorodność modeli pozwoliła idealnie dopasować frak do figury jeźdźca.


Bardzo ważne: sztyblety i czapsy.

  Sztyblety to obuwie do jazdy konnej, a czapsy (inaczej sztylpy) to ochrona ważnej pomocy jeździeckiej – łydki, dzięki której „sterujemy" koniem. Początkujące amatorki sportów konnych powinny raczej zrezygnować z wysokich butów. Oficerki należałoby szyć na miarę, gdyż, tak jak bryczesy, powinny być dopasowane, a i to często nie zapobiega otarciom, póki skóra cholewki się nie ułoży. Buty na miarę, które możemy Panom polecić to oficerki włoskiej marki De Niro,  pod względem jakości nie ustępujące Cavalleria Toscana.  Całkowicie ręczna robota, niezliczona ilość możliwości doboru rodzaju i koloru skóry, dodatków i ozdób (kryształki Swarovskiego) czynią każdą parę wyjątkową. Nasze długoletnie doświadczenie w pobieraniu miary na buty De Niro powoduje, że mamy już całą rzeszę zadowolonych Klientów.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie gotowych sztybletów, czyli krótkich butów o odpowiedniej podeszwie i obcasie, które pomogą w utrzymaniu nogi w strzemieniu. Na łydkę zakładamy dodatkowo dopasowane czapsy, zapinane na suwak i podtrzymane pod podeszwą przez odpowiednią gumę. Czapsy kupujemy wysokie do samych kolan, bo i tak nieco opadną, gdy skóra się ułoży. Także krótkie buty, jak i czapsy firmy DeNiro można zamówić w Salonie Koński Świat (salonkonskiswiat.pl), który jest dystrybutorem marki Cavalleria Toscana.

   
  Akcesoria jeździeckie CT, czyli "wielkie drobiazgi", które wykańczają każdy strój jeździecki, przez markę Cavalleria Toscana są traktowane z niezwykłą starannością. Paski do spodni z charakterystyczną klamrą w kształcie logo, bardzo elastyczne (także w wersji skórzanej) oraz czapki z daszkiem z logo firmy są często pierwszym zakupem artykułów tej firmy jeździeckiej. Krawaty i plastrony, a także okulary Cavalleria Toscana czynią outfit startowy absolutnie wyjątkowym. Niezależnie od pory roku proponujemy wszystkim amazonkom rękawiczki. Latem zapobiegają wyślizgiwaniu się wodzy i chronią ręce przed otarciem, a zimą przed zimnem. Rękawiczki Cavalleria Toscana uznawane są za jedne z najtrwalszych.

  

  Zapraszamy do naszego Salonu po strój jeździecki dla Panów najbardziej poszukiwanej marki jeździeckiej Cavalleria Toscana, stacjonarnie i online. Wybrane przez nas artykuły tej włoskiej marki są w większości przetestowane przez ambasadorów Salonu Koński Świat, najczęściej zawodników kadry narodowej, a doświadczenie naszych sprzedawców i wyczucie mody jeździeckiej sprawi, że na koniu wszyscy jeźdźcy będą się czuli elegancko i komfortowo.

Filtry
244PLN 2490PLN