Odzież konkursowa męska. Męski strój startowy.  

  Jeźdźcy,
którzy swą przygodę z końmi traktują bardzo ambitnie i uczestniczą w zawodach jeździeckich oraz jeźdźcy zawodowi każdej konkurencji mogą w Salonie Koński Świat zaopatrzyć się we frak. Frak, który z chcemy Państwu zaproponować to frak jeździecki włoskiej marki Cavalleria Toscana, znanej ze swej niezwykłej jakości i eleganckiego, włoskiego szyku. Czytaj dalej..


  Frak Cavalleria Toscana to dzieło sztuki włoskich stylistów. To efekt żmudnego upinania na modelu, mistrzostwo kroju i szycia. Jeśli dodamy do tego  jeszcze pracę laboratoriów Cavalleria Toscana, gdzie testom  treningowym poddają się tej klasy jeźdźcy co Scott Brash czy Cathrine Dufour, mamy   pełen obraz zaangażowania tej marki w udoskonalanie odzieży jeździeckiej pod każdym względem.
  Legendarna jest też jakość fraków tej włoskiej marki. Odpowiednio prane (max 30 st.C, bez płynu do płukania tkanin) oraz pozostawione do wyschnięcia na wieszaku długo zachowują kolor, nie deformują się i nie kurczą. Ich wyjątkową zaletą jest elastyczność materiału. Fraki Cavalleria Toscana nie ograniczają w żadnym stopniu ruchów jeźdźca, są jak druga, oddychająca skóra, a zawodnicy świetnie wyglądają  w nich na zdjęciach.
  Możemy zaproponować Państwu szeroki wybór kolorów, od bardzo tradycyjnych granatu, czerni i czerwieni aż po eleganckie szarości. Ta włoska marka specjalną wagę przywiązuje do kroju szytych przez siebie ubrań jeździeckich tak, by różnorodność modeli pozwoliła idealnie dopasować frak do figury jeźdźca (na zamówienie fraki z przedłużanymi rękawami).
 
  Oferujemy także białe lub kremowe spodnie konkursowe do jazdy konnej tej włoskiej marki jeździeckiej w różnych modelach. Wszystkie zostały wykonane z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Są to materiały przede wszystkim oddychające, czyli odprowadzające wilgoć powstałą podczas wysiłku na zewnątrz i przeciwwiatrowe, czyli chroniące rozgrzane mięśnie przed wychładzającym działaniem wiatru. Muszą być też bardzo elastyczne, ponieważ bryczesy powinny przylegać do ciała. Nogawki spodni jeździeckich tej firmy wykończone są niezwykle elastycznym materiałem, który ułatwia ich wkładanie i  nie uwiera jeźdźca nawet w bardzo dopasowanych butach. W zależności od konkurencji, którą uprawiamy spodnie do jazdy konnej mogą posiadać pełny lej lub lej kolanowy, tzw. półlej. Lej znajduje się na tej części spodni, która przylega do siodła. W spodniach przeznaczonych do konkurencji ujeżdżenia, gdzie cały czas należy siedzieć w siodle w tzw. pełnym siadzie, stosuje się pełny lej, który znajduje się na pośladkach, potem ciągnie się przez wewnętrzną część uda, kolana i łydki, i chowa się pod czapsem. W konkurencji skoków przez przeszkody jeździec pokonuje parkur w większości w półsiadzie, więc w takich bryczesach lej potrzebny jest tylko na wewnętrznej stronie kolan (tzw.półlej) . Wbrew powszechnemu mniemaniu jeździec nie trzyma się na koniu dzięki przyciśnięciu kolan do siodła, ale dzięki wypracowanej podczas treningu równowadze i poddaniu się ruchowi konia. Lej w spodniach do jazdy konnej tej marki to nowoczesny tzw. grip silikonowy, wzorem nawiązujący do logo Cavalleria Toscana lub najnowszej kolekcji tej firmy -  Revolution.   
   
  Jak w każdym innym sporcie także koszule konkursowe Cavalleria Toscana wykonane są z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Są to koszule oddychające, czyli odprowadzają wilgoć powstałą podczas treningu na zewnątrz, przeciwwiatrowe, czyli nie przepuszczają wiatru, by rozgrzane mięśnie się nie wychłodziły i przeciwdeszczowe. Ta włoska marka jeździecka proponuje ubrania także z tkanin antybakteryjnych i anty-UV. Latem, przy treningach w wysokich temperaturach, okazuje się to doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym skupienie się na pracy z koniem.
  Koszule startowe mogą mieć krótki lub długi rękaw. Długi rękaw jest teraz bardziej popularny wśród jeźdźców startujących w zawodach indoor (halowych) i outdoor (otwartych), gdyż w okresie letnim chroni skórę przed promieniami UV, a ponadto koszulka startowa z długim rękawem jest bardziej praktyczna przez cały rok. Wedle ostatnich trendów mody jeździeckiej jest też uznawana za bardziej elegancką.
  Koszule startowe męskie są często ozdobione wstawkami z innego materiału. Bardzo popularne są w kolorze białym, ale bywają tez koszule startowe w kolorze granatowym czy nawet dwukolorowe. Cavalleria Toscana proponuje bardzo duży wybór modeli koszul konkursowych w tych niezwykle dopracowanych, minimalistycznych i bardzo technicznych kolekcjach. Wszystkie kolekcje marek jeździeckich dostępnych stacjonarnie i  online  w Salonie Koński Świat uwzględniają najnowsze tendencje mody, a ich ubrania techniczne  mogą być używane w innych sportach oraz wypadach weekendowych, nie związanych z jeździectwem.
  Krawat jest obowiązkowy podczas startów tak w konkurencji ujeżdżenia, jak i w konkurencji skoków przez przeszkody. . Cavalleria Toscana proponuje dwa modele krawatów, jeden tradycyjny trykotowy z małym czarnym logo CT wyhaftowanym na elastycznej tkaninie, a drugi bardziej elegancki, jedwabny krawat z drukowanym wzorem w logo CT. Bardzo eleganckim dopełnieniem stroju konkursowego będzie spinka do krawata, wykonana ze stali szlachetnej i ozdobiona grawerowanym logo CT.
 
  Dwa razy do roku pojawiają się kolekcje sezonowe. Salon Konski Świat, który jest dystrybutorem tej marki, organizuje liczne akcje promocyjne, nie związane z kolekcjami sezonowymi. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Fb Sklep Jeździecki Salon Koński Świat oraz na Instagramie @salonkonskiswiat.
Filtry
305PLN 2490PLN