Męskie spodnie do jazdy konnej Cavalleria Toscana. Włoskie bryczesy dla jeźdźca.

  Oferujemy spodnie do jazdy konnej dla Panów tej renomowanej włoskiej marki jeździeckiej w różnych modelach i kolorach. Wszystkie zostały wykonane z materiałów o wysokich parametrach technicznych. Czytaj dalej...
  Są to materiały przede wszystkim oddychające, czyli odprowadzające wilgoć powstałą podczas wysiłku na zewnątrz i przeciwwiatrowe, czyli chroniące rozgrzane mięśnie przed wychładzającym działaniem wiatru. Muszą być też bardzo elastyczne, ponieważ bryczesy powinny przylegać do ciała. Nogawki spodni jeździeckich tej firmy wykończone są niezwykle elastycznym materiałem, który ułatwia ich wkładanie i  nie uwiera jeźdźca nawet w bardzo dopasowanych butach.
   Bryczesy (w zależności od konkurencji, którą uprawiamy) mogą posiadać pełny lej lub lej kolanowy, tzw. półlej. Lej znajduje się na tej części spodni, która przylega do siodła. W spodniach przeznaczonych do konkurencji ujeżdżenia, gdzie cały czas należy siedzieć w siodle w tzw. pełnym siadzie, stosuje się pełny lej, który znajduje się na pośladkach, potem ciągnie się przez wewnętrzną część uda, kolana i łydki, i chowa się pod czapsem. W konkurencji skoków przez przeszkody jeździec pokonuje parkur w większości w półsiadzie, więc w takich bryczesach lej potrzebny jest tylko na wewnętrznej stronie kolan. Wbrew powszechnemu mniemaniu jeździec nie trzyma się na koniu dzięki przyciśnięciu kolan do siodła, ale dzięki wypracowanej podczas treningu równowadze i poddaniu się ruchowi konia. Lej w spodniach do jazdy konnej tej marki to nowoczesny tzw. grip silikonowy, wzorem nawiązujący do logo Cavalleria Toscana lub najnowszej kolekcji tej firmy -  Revolution. 
 
  Salon Koński Świat , który jest dystrybutorem tej marki, organizuje liczne akcje promocyjne, nie związane z kolekcjami sezonowymi. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Fb Sklep Jeździecki Salon Koński Świat oraz na Instagramie @salonkonskiswiat.
Filtry
833PLN 1265PLN