Strój jeździecki dla dzieci. Dziecięce ubrania do jazdy konnej Cavalleria Toscana. Cavalleria Toscana dla juniorów.

Każdy sport hartuje fizycznie i psychicznie. Uczy podejmowania decyzji, konsekwencji i współpracy. Jazda konna rozwija też empatię, uczy tolerancji i opieki nad słabszymi i zwierzętami. Dziecko, któremu pozwolimy na uprawianie jeździectwa pod okiem dobrego trenera, stanie się obowiązkowe i bardziej dorosłe emocjonalnie od swoich rówieśników. Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze i dlatego musimy je zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt jeździecki. Czytaj dalej...

Naszym pierwszym zakupem dla dziecka, które zaczyna jeździć konno, powinien być atestowany kask jeździecki. Kask musi być dopasowany do wielkości głowy, nie przechylać się przy gwałtownym opuszczeniu głowy, ani nie uciskać. Kask musi być bezwzględnie wymieniony po silnym uderzeniu, nawet jeśli pozornie jest nieuszkodzony, gdyż może już nie spełniać kryteriów bezpieczeństwa.
Cavalleria Toscana proponuje kaski wykonane na jej zamówienie przez włoskiego producenta kasków do rożnych dyscyplin sportowych, w tym kaski do jazdy konnej - firmę Kask. Dostępne są kaski w rozmiarach od 50 cm (obwód głowy). 

Następny ważny zakup to kamizelka ochronna zwana bezpieczną. Jest wymagana podczas startów w zawodach do lat 15 włącznie, a powinna być też używana na co dzień.  Chroni plecy i brzuch,  a więc narządy wewnętrzne. Firmy jeździeckie produkują wygodne kamizelki złożone z małych elementów, z regulacją szerokości. Kamizelka nie powinna zaczepiać o tylny łęk siodła ani być zbyt krótka. Cavalleria Toscana, jako firma, której nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo i wygoda jeźdźca, stworzyła model bezpiecznej kamizelki jeździeckiej, która napełnia się powietrzem niejako "w locie", podczas spadania jeźdźca na ziemię. Oderwanie się specjalnego uchwytu od tylnego łęku siodła uruchamia ten proces. W czasie treningu lub przejazdu konkursowego jest niemal niezauważalna, nie ogranicza ruchów i nie powoduje protestów dziecka. Jest dostępna na zamówienie.

Nie należy pominąć następnego ważnego elementu stroju jeźdźca, czyli odpowiednich butów jeździeckich. 
Najlepiej na początek kupić sztyblety jeździeckie (buty krótkie) i czapsy, które chronią łydkę. Buty muszą być wygodne i nie blokować nogi w strzemieniu. Długie buty są zarezerwowane dla bardziej doświadczonych jeźdźców, a w kaloszach jeździeckich może pocić się noga. Jedyne proponowane przez nas długie buty dla dzieci to zimowe termobuty.
Dla nastoletnich jeźdźców, czyli juniorów startujących w zawodach, proponujemy szyte na miarę oficerki  włoskiej marki DeNiro.  Personalizacja zamówienia,  wybór kolorów i rodzajów skór spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

Na koniec bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej. Elastyczne i  zaopatrzone w pełny lej pozwolą na ćwiczenie dosiadu, czyli uzyskanie lepszej równowagi w siodle. W naszej ofercie posiadamy też bryczesy konkursowe Cavalleria Toscana, czyli dziecięce białe bryczesy na zawody. Od niedawna w naszej ofercie znajdują się również koszulki konkursowe dla juniorów marki Cavalleria Toscana.
Filtry
269PLN 1499PLN