Derka dla konia Cavalleria Toscana. Polar dla konia.

  Są różne teorie dotyczące używania derek dla koni. Jedno jest pewne, że konie żyjące tylko na padokach zwykle nie potrzebują derek, bo zmieniają sierść zgodnie z porami roku. Natomiast konie rekreacyjne i sportowe przebywające choć część doby w stajni, gdzie temperatura jest zawsze wyższa niż na zewnątrz, odczuwają zmiany temperatur i wtedy derka na padok lub derka zimowa do stajni podczas srogiej zimy jest niezbędna. Czytaj dalej... 

  Szczególną uwagę trzeba zwrócić na konie sportowe, ciężko pracujące na treningach i zawodach, zwykle golone, a także na seniorów ze zwyrodnieniami stawów i na konie z problemami z aparatem ruchu.
  Dobrze dopasowana derka powinna pokrywać tułów razem z zadem, a niektóre modele również szyję. Zwykle posiada pasy zapinane pod brzuchem.
  Derki dzielimy na padokowe, stajenne, osuszające, transportowe czy siatkowe. Innym podziałem może być rozróżnienie na derki przejściowe oraz zimowe.
  Derki najlepszych producentów są wykonane z materiałów technicznych, oddychających, przeciwwiatrowych i przeciwdeszczowych. 
  Derki na wiosnę/jesień i zimowe mogą mieć podszycie z bawełny, polaru lub być ocieplone specjalnym wypełnieniem.
  Polar 
to derka osuszająca. Cavalleria Toscana stawia na jakość materiałów, a więc polar CT nie tylko odprowadza pot na zewnątrz, by koń nie stał mokry po treningu, ale też jest oddychająca, więc utrzyma odpowiednią temperaturę i nie dopuści do przegrzania konia. Jest też wytrzymała, nie mechaci się i nie kurczy.
  Cavalleria Toscana posiada w ofercie również derkę przeciwdeszczową.
  Derkę CT, podobnie jak wszystkie artykuły z materiałów o wysokich parametrach technicznych, pierzemy w 30 stC, w delikatnym płynie i nie używamy środków zmiękczających. Nie suszymy w suszarce.
Filtry
713PLN 1192PLN