Mniej znaczy więcej

Dodano:2021-09-17
Kategorie:Nowości

Cavalleria Toscana jesień/zima 2021/22

Świat idzie w kierunku pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, ograniczenia zakupów rzeczy zbędnych i naprawiania rzeczy, które już posiadamy. Ekopodejście do życia jest modne i zaczyna dyktować nam naszą codzienność. Minimalizm i jakość stają się naszym celem. Tak dzieje się w każdej dziedzinie życia, więc nie ma się co dziwić, że nawet marki odzieżowe starają się nadążyć za tym trendem.
Cavalleria Toscana to marka jeździecka na wskroś zatopiona we wszystkim, co nowoczesne: w nowoczesny stylu zwanym minimalizmem (który oczywiście ma wiele twarzy), nowatorskich rozwiązaniach designu i prekursorskich parametrach materiałów, które testuje do swoich modeli odzieży jeździeckiej na Uniwersytecie w Pizie.
Cavalleria Toscana to niepodważalna jakość produktu, bo ulubione bryczesy prane kilka razy w tygodniu wytrzymują więcej niż sezon, nie tracąc fasonu i koloru. A więc jakość to również trend eko, a hasło „zero waste” dotyczy także naszych ubrań.
Jak wszystkie dobre marki odzieżowe Cavalleria Toscana nie zmienia stylu co sezon, ale przetwarza go zgodnie z najnowszymi trendami, zachowując przy tym kod, dzięki któremu jest rozpoznawalna. Pozornie nic się nie zmienia, kolory pozostają jakby te same, minimalizm króluje, a jednak…
Czaprak CT SOT054Tak się dzieje także w tym sezonie. Mroczne, klasyczne, jesienne kolory Cavalleria Toscana to chocolate, głęboki brąz gorzkiej czekolady, który odnajdujemy w bryczesach i grubej kamizelce. To dark royal, czyli wyciszony royal blue, kolor flagowy CT, który również odnajdziemy w bryczesach, kamizelce, a także czaprakach. To ponadczasowa czerń bluz, kurtek i derek. I szarość jasna i ciemna, która doskonale łączy się ze wszystkimi kolorami. Doskonała w technicznych golfach, swetrach merino, w sprzęcie dla konia oraz we flauszowej, jesiennej czapce z daszkiem CT.

Czy jest coś, co ożywia ten sezon?
Oczywiście, to bordo i taupe. Kieliszek czerwonego wina to świetnie uwieńczenie jesiennego dnia, szczególnie po dobrym treningu w terenie, a taupe to kolor piasku, doskonale odnajdujący się latem i zimą. Obydwa te kolory pokazują się w tym sezonie w podstawowych artykułach marki Cavalleria Toscana, czyli czaprakach i bryczesach. Taupe jest jednak nieco ciemniejszy niż w sezonie letnim, co akurat jest bardzo praktyczne.
Bluza Sherpa Fleece Teraz spójrzmy na materiały. Oczywiście są to tkaniny funkcjonalne o parametrach technicznych, doskonale współpracujące z jeźdźcem, oddychające i przeciwwiatrowe. No i komfortowe, bo elastyczne. Ciało nie czuje się skrępowane, ruchy jeźdźca są spokojne, niczym nie ograniczone, więc umysł może skoncentrować się na treningu. Do takich materiałów zaliczamy też wysokogatunkowe wełny, bo są to materiały o parametrach technicznych znane od stuleci.
I jeszcze coś, co pojawia się w sezonach jesienno-zimowych najlepszych marek odzieżowych  i to już od kilku lat: wełniany, gruby, nieco siermiężny miś. Cavalleria Toscana ogrzewa nim amazonkę i jeźdźca, a kurtka ta ma w nazwie słowo „sherpa”, co przywodzi na myśl śnieżne stoki Himalajów.

I takich zdobytych w jeździectwie Himalajów w tym nadchodzącym sezonie Wam życzymy!