Najnowsze wpisy

Mniej znaczy więcej

Dodano:2021-09-17
Kategorie:Nowości

Mniej znaczy więcej, czyli czekolada i czerwone wino od Cavalleria Toscana na jesień.

Co zrobić, aby kiedyś wystartować w Mistrzostwach Polski?

Dodano:2021-08-13

Zacząć startować! A jak się do tego przygotować? Na to pytanie odpowiada osoba , która zna się na tym najlepiej, czyli Joanna Ziemkiewicz, Pani Kierownik Działu Jeździeckiego i Dyrektor Zawodów w Ośrodku Jeździeckim Warka - Sielanka pod Warszawą.

Bo głowa najważniejsza, czyli jak poprawić sobie samopoczucie!

Dodano:2021-04-15

Bo głowa najważniejsza! - takie zdanie powtarzamy często przy różnych okazjach. W przypadku jeździectwa dotyczy to nie tylko głowy konia – spokojny czy ekspresyjnie energiczny – ale przede wszystkim głowy jeźdźca. Tak naprawdę to od nas zależy, czy trening lub konkurs danego dnia będzie udany. I nie chodzi tu o naszą pracę włożoną w przygotowania do sezonu czy ilości wyciśniętego z nas potu. Chodzi o samopoczucie jeźdźca danego dnia, które przełoży się na reakcje konia.

Cavalleria Toscana – włoska marka jeździecka, która postawiła na technologię

Dodano:2021-02-17

Współczesny sport to wypadkowa umiejętności człowieka i osiągnięć nauki. Nie inaczej jest w sporcie jeździeckim. Kto tego nie rozumie, nie ma wyników. Stąd projekt CT Lab na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów we Włoszech, Uniwersytecie w Pizie, czyli testowanie materiałów, z których powstaje odzież dla jeźdźca i amazonki. Projekt marki Cavalleria Toscana, która postawiła na produkcję jeździeckiej odzieży funkcjonalnej.

Gdy jeździectwo jest rodzinną pasją, czyli rozmowa z siostrami von Mauberg

Dodano:2021-01-02
Kategorie:Inspiracje | Wywiad

W Nowym Roku 2021 witamy Was blogiem na stronie Cavalleria Toscana! To szczególna marka jeździecka, która przyciąga jeźdźców jakością i doskonałym stylem. Entuzjaści CT są jej wyjątkowo wierni i nie idą na żadne kompromisy. Do nich należy Mauberg Equestrian Team, z którymi udało nam się porozmawiać. Dlaczego było trudno spotkać je wszystkie razem, dlaczego warto wstawać o świcie, gdzie siostry von Mauberg zaczynały swą przygodę z jeździectwem – to wszystko w artykule, który szczególnie gorąco Wam polecamy! Dobrego Nowego Roku, pełnego przyjaźni, zrozumienia i miłości, jak w rodzinie naszych Ambasadorek, życzy #teamkonskiswiat!