Bo głowa najważniejsza, czyli jak poprawić sobie samopoczucie!

Dodano:2021-04-15

AI6Y0005-A
Bo głowa najważniejsza! -  takie zdanie często powtarzamy przy różnych okazjach.

W przypadku jeździectwa dotyczy to nie tylko głowy konia – spokojny czy ekspresyjnie energiczny – ale przede wszystkim głowy jeźdźca. Tak naprawdę to od nas zależy, czy trening lub konkurs danego dnia będzie udany. I nie chodzi tu o naszą pracę włożoną w przygotowania do sezonu czy ilości wyciśniętego z nas potu. Chodzi o samopoczucie jeźdźca danego dnia, które przełoży się na reakcje konia.

Nowoczesne marki jeździeckie zdały już sobie sprawę, że komfort jazdy konnej procentuje w rozwoju jeździectwa, czyli przysparza im klientów.

Cavalleria Toscana, niewątpliwy lider w funkcjonalnej odzieży przeznaczonej do wszystkich sportów konnych, w każdym kolejnym sezonie podnosi poprzeczkę coraz wyżej. Tak pod względem stylistycznym – zawsze znajdziemy odniesienia do kolorów i wzorów haute couture, wręcz zapowiadających następny sezon – ale przede wszystkim pod kątem parametrów technicznych nowatorskich tkanin i ich połączeń w damskich i męskich koszulach konkursowych, spodniach jeździeckich i bluzach, z pozoru zwyczajnie bawełnianych.

Przejdźmy więc do meritum: co się będzie nosić tego lata na parkurach, czworobokach i podczas konnych spacerów po lesie?

Na pewno zieleń. To kolor nadziei, a ona właśnie najbardziej jest nam potrzebna. Żeby w końcu zawody się odbyły, żeby można było pojechać na obóz jeździecki, żeby trenować bez ograniczeń. Tak, nadzieja jest nam potrzebna!

Nasze ambasadorki zachwyciły się zarówno ciemną zielenią zabarwioną szmaragdem, występującą pod intrygującą nazwą „magicgreen”, jak i pistacjowymi odmianami zieleni. Odmianami, bo w każdym produkcie ma ona inny odcień. Zawdzięczamy to oczywiście użytym tkaninom, innym na przykład w bryczesach czy w T-shirtach, a jeszcze innym w cienkiej jak jedwab koszulce konkursowej, do tego z blikiem w delikatnym motywie. 

American_pistacja- Lubię kolory CT – powiedziała nam utytułowana zawodniczka konkurencji skoków, ambasadorka Salonu Koński Świat i Dama Cavalleria Toscana, Paulina Koza - Mam ciemne włosy, więc w każdym odcieniu zieleni czuję się dobrze. Ale pistacja podbiła moje serce, to bardzo kobiecy kolor, myślę, że także delikatne blondynki powinny się w nim odnaleźć. W tym sezonie po raz kolejny sięgnę też po beżowe bryczesy, bo można w nich startować, a poza tym idealnie pasują do mojego czarnego fraka z fantastycznie wygodnej, technicznej linii Revolution. Uwielbiam w nim startować!

Na zieleń „magicgreen” zwróciła też uwagę Marika Słowińska, ambasadorka naszego Salonu, Dama CT i zawodniczka konkurencji skoków, powracająca na parkury szczęśliwa mama Vincenta.

- Softshell CT to podstawa mojego stroju na treningu, nawet latem. Dużo czasu spędzam w terenie, budując formę mojego młodego konia, a nasze lato bywa kapryśne. Ten niezwykły kolor „magicgreen” doskonale łączy się z granatem, czego zupełnie nie podejrzewałam. Wybierając się do Salonu Koński Świat po nowe ubrania na sezon myślałam o zupełnie innych rzeczach, które widziałam na stronie internetowej CT, a tu proszę, wyszłam z softshellem – śmieje się - Nie pierwszy raz zresztą, Cavalleria Toscana zawsze mnie zaskakuje. Wiele rzeczy wygląda niepozornie na wieszaku, dopiero jak przymierzę okazuje się to strzałem w dziesiątkę. A zdjęcia zupełnie nie mogą oddać świetnej jakości materiałów. Zresztą nie widać na nich szczegółów, czego długo nie rozumiałam, a teraz, po kilku sezonach już wiem. Im dłużej konkurencja nie widzi detali, tym większa szansa, że „wariacje” na temat danego modelu CT pojawią się później – Marika puszcza oko.

Marika ma ciemne oczy, co z jej jasnymi włosami i opaloną cerą daje efekt typowej Włoszki, więc wszystko, co proponuje Cavalleria Toscana na niej „leży”. Ale według nas najlepiej wygląda w czerwonym fraku Cavalleria Toscana. I jak najszybszego użycia tego koloru na parkurze jej życzymy! (czerwony frak jest wymagany w konkursie Pucharu Narodów, przyp. SKŚ).

A jeśli już o frakach mowa… Nasze place konkursowe są bardzo tradycyjne, zawodnicy wszystkich konkurencji jeździeckich poruszają się w kolorach tradycyjnych.  Widzimy fraki granatowe (nr koloru CT 7901), fraki czarne (nr 9999)… Nawet Frak w kolorze czerwonym (nr koloru3600) pojawia się rzadko, a już inne kolory – eleganckie, stonowane odcienie – jeszcze rzadziej. Furorę zrobiła kilka lat temu Paulina Koza, wybierając dla siebie frak w kolorze ciepłego, jasnego beżu, który po jej zwycięstwie w potędze skoku na Cavaliadzie Poznań w 2016 stał się bardzo popularnym kolorem. „Lucky Jacket” podbił polskie parkury, a jego warianty odnajdujemy do tej pory w kolekcjach innych marek. Dodajmy, że ten beżowy frak zakładała również do siwego konia i zestaw ten był komentowany nawet podczas relacji na żywo w tv!

Frak_GP_kratkaW tym sezonie natomiast Cavalleria Toscana proponuje we frakach jeździecką klasykę absolutną: drobną kratkę, zwaną często pepitką, tym razem w kolorze biało – granatowym. Taki frak może nie tylko sprawdzić się na parkurze, ale też na spotkaniach towarzyskich, nie tylko w stajni. O jego funkcjonalnej, technicznej tkaninie nawet nie wspominamy, bo z innych niż z materiałów technicznych ta włoska marka jeździecka swoich kolekcji nie szyje.

Kratka biało - granatowa pojawia się też w koszulce konkursowej CT z krótkim rękawem, jak i w koszulce technicznej typu T-shirt o niezwykłej nazwie „gingham”, przeznaczonej na trening. Co to jest „gingham” możecie dowiedzieć się w komentarzu pod opisem tego T-shirt na stronie cavalleriatoscana.pl. Takie ciekawe komentarze, dotyczące danego artykułu, zamieszczamy od pewnego czasu. Poczytajcie!

Klasyka koszul konkursowych to bezsprzecznie kolor biały (nr koloru CT 0001). Tu mamy duży wybór koszul z krótkim i z długim rękawem, ale nie możemy nie wspomnieć o leit-motiv tego sezonu, czyli o bardzo kobiecym wzorze – o kropeczkach.

Perforowane, czyli „dziurkowane” wstawki pojawiają się nie tylko w damskich koszulach, ale z takich materiałów wykonane są wręcz całe bluzki. Szczególnie polecamy perforowany T-shirt, którego drobniuteńkie dziurki wspomagają cyrkulację powietrza, a tym samym podwyższają parametry techniczne koszulki – doskonałej na upalne dni!

Kropeczki znajdziecie też w bryczesach w kolorze beżu z bielą oraz granatu z jasną szarością, a perforowaną wentylację w -uwaga!- legginsach CT! I to do tego w kolorze „magicgreen”! (uwaga: legginsy na zdjęciu na stronie są w kolorze, który pozwala na dostrzeżenie detali)

Czaprak_CT_TeamOd pewnego czasu widzicie w naszych social mediach relacje z Włoch. Centro Ippico Toscano to ośrodek jeździecki pod Florencją, mieście słynącym z najświetniejszych dzieł kultury i sztuki europejskiej. Na jego obrzeżach mieści się też siedziba Cavalleria Toscana. W ośrodku tym trenują młodzi jeźdźcy na klinikach z najlepszymi, światowej klasy zawodnikami, a obecnie od kilku tygodni odbywa się Akademia Cavalleria Toscana, czyli CTAcademy, na którą spośród kilkuset jeźdźców z całego świata zostali zakwalifikowani Laura i Mikołaj Barańscy, znani zawodnicy z Polski, prywatnie rodzeństwo. Oni opowiedzą Wam niedługo na naszym blogu o swoich treningach w CTAcademy, a my tylko dziś wspomnimy, że kolekcja CT Team – koszule i bryczesy konkursowe, bluzy, T-shirt oraz czapraki i derki, w których trenują i startują, to najnowsza linia Cavalleria Toscana. Nawet ambasador CT, zawodnik takiej klasy jak Dawid Kubiak, który tylko z powodu obostrzeń pandemicznych nie wziął udziału w tegorocznym, odwołanym Pucharze Świata (już po raz drugi zakwalifikował się do PŚ jako przedstawiciel ligi Europy Centralnej!) oświadczył, że mógłby startować w koszulce konkursowej CT Team. On, który wychodzi na parkur od lat tylko i wyłącznie w koszulach z długim rękawem!


- Bo są eleganckie, no i te parametry techniczne, łącznie z anty-UV, bardzo mi odpowiadają. Ale filozofia stronger together też bardzo mi odpowiada i tu zrobiłbym wyjątek. Koszula CT Team z krótkim rękawem może być! – powiedział nam na dzień przed wyjazdem na CSI do Drzonkowa.

Paulina_KozaWybrane dla Was artykuły CT Team są już u nas dostępne. Stronger together!

Zaczęliśmy od kasków i na nich chcemy zakończyć. Ich niezwykłą jakość pod względem bezpieczeństwa zapewnia znana włoska marka kasków do różnych sportów, firma Kask. Ona też zaprojektowała tę ochronę głowy jeźdźca w minimalistycznym stylu, który odpowiada stylistyce Cavalleria Toscana. CT proponuje w kaskach kolory klasyczne – czerń, granat, szarość, jasny beż, ale i bardziej odważne, energetyczne, na który to kolor zdecydowała się …Paulina Koza. Intensywne, prowokujące bordo jej nowego kasku CT z szerokim daszkiem to zapowiedź, że stylistyka  w jeździectwie, oczywiście projektowana przez profesjonalistów, naprawdę nie ma granic! I tego się trzymajmy!